DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Emekli İkramiyesi 6Bin TL Oldu!

Yayınlanma Tarihi :
Emekli İkramiyesi 6Bin TL Oldu!

Emeklilere Ramazan ayında bayram ikramiyesi müjdesi geldi!

Tüm emekliler 2024 yılında emekli maaşı Temmuz zammı öncesi 6 bin TL ikramiye ödemesi alacak. Meclis’te yasalaşan kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte milyonlara ikramiye ve zam takvimi açıklandı.

Emekli bayram ikramiyesi 3 bin liraya çıkarıldı. Tüm emekliler 2024 yılında emekli maaşı Temmuz zammı öncesi 6 bin TL ikramiye ödemesi alacak. Meclis’te yasalaşan kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

EMEKLİ İKRAMİYESİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Emeklilerin bayram ikramiyelerini 3 bin TL’ ye çıkartan kanun Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yaklaşık 16 milyon vatandaş emekli maaşı Temmuz zammı öncesi toplamda 6 bin TL ikramiye ödemesi alacak. İkramiye ödemelerinin bütçeye maliyeti ise 96 milyar TL olacak.
3000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

İkramiye artışının Mart ayında Meclis’e gelip yasalaşmasının ardından Nisan ayında Ramazan Bayramı öncesi ödenmesi öngörülüyor. Buna göre emekliler için ödeme takvimi şu şekilde oluşacak:

RAMAZAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NİSAN AYINDA ÖDENECEK

10-12 Nisan: Ramazan Bayramı 1-9 Nisan: İkramiye ödeme tarihleri

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ HAZİRAN AYINDA ÖDENECEK

16-19 Haziran: Kurban Bayramı 10-15 Haziran: İkramiye ödeme tarihleri

KİMLER EMEKLİ İKRAMİYESİ ALABİLİYOR?

SGK’dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara ikramiye ödeniyor. Ayrıca SGK’dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine veriliyor. Ayrıca vefat eden sigortalıların yakınları ile dul ve yetim maaşı alanlar da hisse oranında ikramiye alıyorlar.

YENİ EMEKLİLER NASIL ALACAK?

İkramiyeler tüm emeklilere ve vefat emeklilerin dul yetim maaşı alan yakınlarına ödeniyor. Burada maaşın kaç lira olduğuna bakılmadan Dul yetimlere hisse oranında diğer emeklilere de eşit şekilde ödeme yapılıyor. İkramiye tarihlerinden önce emeklilik başvurusu yapan EYT’liler ya da emekli olmak isteyen sigortalılar da ikramiye ödemelerinden yararlanıyor. Mart 2024 tarihine kadar başvuran EYT’liler her iki ikramiyeyi alırken Mayıs 2024 sonuna kadar başvuran emekliler sadece Kurban Bayramı ikramiyesini alacak.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış