DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

16 Yaşında Kullanılabilen Yerli ve Elektrikli : Amperino!

Yayınlanma Tarihi :
16 Yaşında Kullanılabilen Yerli ve Elektrikli : Amperino!

Yüzde yüz elektrikli olarak üretilen Amperino, 240 dakika evde şarj edildiğinde 150 km menzile ulaşabiliyor. Şarj istasyonlarındaki akımlarda ise 80 dakikada bataryası dolabiliyor. Maksimum hızı 90km olan şehir versiyonunda 3 kişi rahatlıkla seyahat edebiliyor.

 

Araç ölçüleri: Uzunluk: 3159 mm, Genişlik: 1500 mm, Yükseklik: 1450 mm olarak tasarlanırken, 370 liteye varabilen bagaj hacmi ile sınıfında rakiplerine fark atan Amperino’nun boş ağırlığı sadece 650 kg.

 

En çok dikkat çeken özelliği ise kullanıcı kitlesi olarak göze çarpıyor.  16 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın A2 sürücü ehliyeti ile kullanabileceği Amperino bu özelliği ile de adından çok söz ettirdi.

 

Cep telefonunuza indireceğiniz uygulama ile de, aracın camlarını yönetebilir, kapılarını açıp kapatabilir, hatta ileri ve geri hareket ettirebilirsiniz.

 

Amperino’nun ilk modeli, son teknoloji bir batarya paketi ile donatılmıştır. Model, toplam 20 modülden oluşur ve 12.4 kWh enerji içeriği sağlar. Daha büyük veya daha küçük elektrikli araç üreticileri için Amperino batarya paketi modül tasarımı ölçeklenebilir bir yapıdadır. Her bir 21700 hücre, her iki taraftan da sigorta ile korunmaktadır.

 

2024 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk defa sergilenecek olan Amperino’nun yollardaki macerası ise 2025 yılınca olacak.

 

YORUM YAP