DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Akşener Rest Çekti: 6’lı Masa Darmadağın!

Yayınlanma Tarihi :
Akşener Rest Çekti: 6’lı Masa Darmadağın!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam imzalanan 6’lı masa protokolünün ardından, Pazartesi günü aday açıklaması yapılmasını beklemeden kameralar karşısına geçti!

Zehir zemberek konuşan Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu kararı alınmasının ardından 6’lı masayı dağıttı!
Çekilen İyi Parti, “Ya tarih olacağız, ya yok olacağız” sloganı ile yoluna devam etme kararı aldı!

Açıklamalarında Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacak aday olması hususunda fikrini beyan eden ancak 5 parti ısrarla Kılıçdaroğlu adını verince, süreç tıkandı!

Merak Akşener, bütün Anadolu’yu gezdiğini, çok araştırmalar yapıldığını, seçime iki isimden biri ile: Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu isimlerinden biri ile gidilmesinin gerekliliğini savundu! Bu isimleri göreve çağıran Akşener, “millet sizi bekliyor” çağrısında bulunarak, onları adaylık için ortaya çıkmaya çağırdı.

Fatih Altaylı ise, Mansur Yavaş ile konuştuğunu, aday olmasının 0’ın altında bir ihtimal olduğunu söylediğini belirtti. Ekrem İmamoğlu ise, 6’lı masanın birleştirici olduğunu, masanın dağıtılmasının yanlış olduğunu açıkladı.

Bu durumda Meral Akşener’in çıkışı çok tartışılmaya başlandı ve siyasi kulisler inanılmaz bir hız kazandı.

Ümit Özdağ ise, Pazar günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde toplanarak, Mansur Yavaş’ı aday olması için göreve çağıran bir miting düzenleyecek. Yavaş’ın ısrarla aday olmaması halinde, Muharrem İnce aday olarak açıklanacak.

Meral Akşener, İyi Parti’nin karar sürecini parti yönetimi ile alınan karar gereğince, milletin isteklerine göre şekillendirdiklerini, millet ne derse o olacağını vurguladı.

6’lı masanın dağılması ise, şu anda kulisleri hareketlendirse de, İyi Parti’nin masadan kalkmaya zorlandığı, HDP’nin oylarının kazanılması için bir koz olduğu ve İyi Parti’nin de bu kararının HDP’yi masaya kattığı söylentiler arasında…

YORUM YAP