DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Yayınlanma Tarihi :
Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim görevlisi Doç. Dr. Sinan Ateş, bugün öğlen saatlerinde Çukurambar’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Ateş, yanındaki Selman Bozkurt ile birlikte Cuma namazı sonrası uğradığı Çukurambar’da motosikletli olduğu belirlenen bir saldırganın silahlı hedefi oldu . Sinan Ateş başına isabet eden kurşun ile olay yerinde hayatını kaybederken, omuzundan yaralanan Selman Bozkurt hastanede tedavi altına alındı.

Olay gerçekleşmeden önce, Sinan Ateş sosyal medya hesabından İstanbul’da olduğuna dair bir paylaşım yapmış, ancak Ankara’da bulunuyordu. Motosikletli saldırganın, Ateş’in Ankara’da olduğunu bilmesi, bulunduğu binadan çıkacağı saati bilmesi ve hareket halindeki birini başından vuracak kadar profesyonel silah kullanması kafalarda soru işaretlerini arttırırken, civarda birçok güvenlik kamerası ve mobese olmasına rağmen, emniyet yetkililerinin olayla ilgili en ufak bir açıklama yapmaması ise düşündürücü oldu.

Özellikle sosyal medyada ülke gündemine üst sıradan giren bu suikast hakkında, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin olay üzerinden 7.5 saat geçmesine rağmen en küçük bir açıklama yapmaması hatta twitt bile atmaması ise tepki çekti. Ülkücü olsun – olmasın pek çok kullanıcı, bir taziye dahi yayınlamayan Ülkü Ocakları ve MHP Genel Merkezi’ni eleştirdi.

Sinan Ateş’in ailesi ise, defin işleminin, yarın (31 Aralık Cumartesi) memleketi olan Bursa’da Ulu Camii’de kılınacak öğlen namazından sonra gerçekleşeceğini duyurdu.

Sokak ortasında güpegündüz suikaste uğrayan ve üzerinde birçok sır perdesi aralanmamış olan Merhum Sinan Ateş’e Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz…

YORUM YAP