DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ankara’da Özel Halk Otobüsü Kaosu!

Yayınlanma Tarihi :
Ankara’da Özel Halk Otobüsü Kaosu!

EGO Genel Müdürlüğü denetiminde işleyişini sürdüren ve pandemi döeminden bu yana, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından zararı sübvanse edilen Özel Halk Otobüsleri bitmek bilmeyen isteklerine karşılık bulamayınca, kontak kapatma kararı aldılar!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sübvanse edilmelerine rağmen,
-bedava ulaşım kartlarının kaldırılması veya saysının azaltılması,
-sübvanse miktarının arttırılması
-mazot desteğinin arttırılması
gibi isteklerle kontak kapatan ve daha önce iki defa uyarı alan özel halk otobüsü sahipleri, bu isteklerinde diretince ve 17 Aralık tarihinde de kontak kapatacaklarını açıklayınca, Ankara Büyükşehir Belediyesi resti çekti!

Hemşehrilerimizin mağdur olmamaları için özel halk otobüslerinin çekildiği güzergahlara EGO Genel Müdürlüğü tarafından otobüs tahsis edileceği açıklandı.

İşte EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan o duyuru:

DUYURU

EGO Genel Müdürlüğünün denetiminde hizmet vermekte olan Ankara Halk Otobüsleri Kooperatifi’ne (AHOK) bağlı Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) işleticileri, 17 Aralık 2022 tarihi itibarıyla, sözleşme kapsamında çalıştıkları hatlardan araçlarını çekeceklerini belirtmişlerdir.

Özel Toplu Taşıma Araçlarının güzergâh düzenlemelerinin Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında gündeme alınmasına rağmen bir alt komisyona sevk edilerek tekrar görüşülmesi kararı gerekçe gösterilerek araçların servislerden çekilecek olduğu belirtilen;

  • 113-5   Tarım Bakanlığı Metro-Ankara Şehir Hastanesi
  • 339-5   EGE Mahallesi- Sıhhiye- Kızılay- Ankara Şehir Hastanesi
  • 440-5   Pursaklar-Ulus- Kızılay-Çankaya
  • 454-5   Örnek -15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Öveçler- Lizbon Caddesi
  • 512-5   Çimşit -Ümitköy Metro İstasyonu – Kızılay
  • 537-5   Topçu Mahallesi-Koru Metro İstasyonu
  • 566-5   Çimşit -Bağlıca- Koru Metro İstasyonu  hat numaralı güzergâhlarda;

    EGO Genel Müdürlüğümüzün mevcut araç ve personel imkânları dâhilinde hizmet verilmeye devam edilecektir. Araçlarını servislerden çeken işleticiler hakkında yürürlükte olan sözleşme hükümleri uygulanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


YORUM YAP