DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

MAMAK’TA SOKAK KÖPEĞİ SAVAŞLARI!

Yayınlanma Tarihi :
MAMAK’TA SOKAK KÖPEĞİ SAVAŞLARI!

Mamak Belediyesi’ne gelen ihbarla harekete geçen Belediye çalışanları, iki ayrı noktada trafik kazası sonucu yaralanan ve ilkinde ölü bir köpek, ikinci olay yerinde biri ölü biri yaralı iki köpeği almak için olay yerine vardıklarında hayvanseverler ile karşı karşıya kaldılar.

Ölü köpeği videoya çeken hayvansever kadınlar, köpekleri Mamak Belediyesi çalışanlarının öldürdüğünü söyleyerek, veteriner ve çalışanları kameraya çekerek zan altında bıraktılar.

Bir başka ihbarda ise, saldırgan köpek uyarısı alan ekipler, olay mahallindeki köpekleri toplarken, iki hayvansever kadın köpeklerin üzerine kapanarak, yetkililerin görevlerini yapmasını engellediler.

Yine telefon ile yaptıkları çekimlerde, tehdit eden ve sürekli bağıran kadınlar hakkında, Mamak Belediyesi açıklama yaptı.

Belediye ekiplerinin köpekleri öldürmediği, zaten olay yerine gelen ekiplerin kazada ölmüş ve yaralanmış köpekleri topladıkları vurgulandı.

Konuyu yargıya taşıyan Belediye şimdilik başka açıklama yapmazken, Belediyenin yaptığı açıklamaya inanmayan ve küpeli köpekleri toplayarak ölüme götürdüklerini iddia eden hayvanseverler ise, yarın Mamak’ta protesto gerçekleştirecek!

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin istifaya davet edildiği sosyal medya platformlarında örgütlenen hayvanseverlerin iddialarının araştırılması için ise, hayvansever avukatlar da devreye girdi. Karşı davaların açılacağı söz konusu olayların takipçisi olacağız.

İşte Belediye açıklaması:

YORUM YAP