DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.615.057 0.442

ANKAPARK’TA KARAR ANKARALI’NIN!

Yayınlanma Tarihi :
ANKAPARK’TA KARAR ANKARALI’NIN!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve geldiği günden beri, batık ve atıl durumda olan Ankapark’ı Büyükşehir bünyesine almak için verdiği mücadele, mahkeme kararı ile sonuçlandı!

Mahkeme kararına göre, iflas veren şirket, tüm hakları ile Ankapark’ın kullanım yetkisini, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devretti! Ancak burada büyük bir problem vardı: parkın yeniden işleyecek hale gelmesi için oyuncak bakımı ve tamiratlarına ayrılabilecek boyutta bir bütçe yok!

Mansur Yavaş yaptığı açıklamada, parkın işlemesi için 2bin personel işe alınmalı, oyuncakların bakımı ve tamiratı için ise 112milyon TL gibi bir rakam gerekiyor. Kaldı ki, bu rakam bulunup, park açılsa bile, elektrik, su ve peyzaj işlerine her ay belediye bütçesinden pay ayrılması gerekiyor.

İşte bu riske karşın harcanan bütün paranın Ankaralı hemşehrilerimizin parası olduğunu ve bundan sonra yapılacak giderlerin de parası Ankaralılardan çıkacağı için, Başkan Mansur Yavaş, bir fikir formu hazırladı.
Bu formda, kişisel olarak Ankapark’ın nasıl değerlendirilmesini istiyorsanız, yazabileceksiniz.
Söz konusu formların süresi tamamlandığında, çoğunluğun isteğine göre bir karar alınacak!

Mansur yavaş, konuyla ilgili olarak, “Harcanan her kuruş sizlerin. Siz ne derseniz o olacak, SÖK AT DERSENİZ, SÖKER ATARIM!” dedi. Ancak buraya yapılan yatırımlar için de üzüldüğünü belirten Yavaş, gönlünden geçenin en az hasarla oyuncaklardan yararlanmak olduğunu söyledi.

Sizler de ANKAPARK’ın geleceği ile ilgili fikirlerinizi aşağıdaki formu doldurarak yetkililere iletebilir, ANKAPARK’ın geleceğine yön verebilirsiniz.

FORM: https://forms.ankara.bel.tr/ankapark

YORUM YAP